Aprašymas

Jei jūsų vaikui nepatinka komandinės sporto šakos, bet norite, kad jis užsiimtų aktyvia veikla ir būtų sveikas, tai gali suteikti plaukimas. Grupinėse plaukimo treniruotėse vaikai ne tik mokosi plaukti, bet ir ugdo ištvermę, savarankiškumą, stiprina imunitetą ir kūną.

Plaukimo treniruotė prasideda nuo apšilimo sausumoje arba vandenyje. Pagrindinė dalis – mokymas plaukti trunka 30-45 min. Treneris dirbdamas su vaikais ir vertindamas situaciją, gali savo nuožiūra keisti treniruotės eigą. Grupėse yra 10-11 vaikų. Nustatyta, kad toks vaikų kiekis yra optimaliausias darbui, kuomet treneris kiekvienam gali skirti pakankamai laiko treniruotės metu, aiškinant užduotis, taisant plaukimo techniką.
6-8 m amžiaus grupėse dominuoja du stiliai – laisvasis stilius (kraulis) ir plaukimas nugara. Treniruočių metu vaikai mokosi išpūsti orą vandenyje, išsitiesti ir atsispyrus nuo sienelės slinkti vandens paviršiumi gulint ant pilvo ir nugaros. Atlieka plūdrumo pratimus, kurių metu plaukiant ant pilvo ir nugaros derina rankų judesius su kojų judesiais bei taisyklingu kvėpavimu.

Užsiėmimo pabaigoje plaukikai treniruojasi taisyklingai atlikti įvairius šuolius į vandenį: starto šuolį, nėrimą galva ir kt. Vaikams aiškinama kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip įvertinti situaciją, ko patartina nedaryti nepažįstamuose vandens telkiniuose, kur vanduo nėra skaidrus ir matomumas prastesnis.

1 / 2
Atsiliepimai (0)